مهمترین مطالب سایت

طرز تهیه مرغ بریان در فر

طرز تهیه مرغ بریان در فرطرز تهیه مرغ بریان در فر طرز تهیه مرغ بریان در فر : برای اینکه مرغ در فر هم مغز پخت و برشته شود مراحل زیر را انجام دهید تا مرغی خوشمزه و غذایی خوشرنگ و زیبا داشته باشید :
مواد لازم برای ۴ نفر
مرغ درسته ۱ عدد متوسط- زعفران دم کردن مقداری- آبلیمو ۱ استکان- کره ۵۰ گرم- سیر ۲-۳ حبه- گوجه فرنگی ۱ عدد متوسط- فلفل دلمه ای ۱ عدد متوسط- ادویه طعم دهنده به مقدار لازم- نمک به مقدار لازم
طرز تهیه:
ابتدا فر را با حداکثر دما روشن کنید و بگذارید داخل فر کاملاً داغ شود.

مرغ را بشوئید. درون شکم مرغ را خالی و تمیز کنید و ۱۵ دقیقه داخل آب نسبتاً گرم قرار دهید تا خونابه داخل مرغ کاملاً خارج شود. بعد گردن و قسمتهای اضافی سر بال مرغ را با قیچی بچینید.

رعفران، ادویه و آبلیمو را با هم مخلوط کنید و هم بزنید تا سس یکدستی حاصل شود. مرغ را از آب در بیاورید و داخل سبد بگذارید تا آب آن چیده شود. دقت کنید که مرغ کاملاً خشک شود.

تمام سطح مرغ و داخل شکم آنرا با نمک آغشته کنید و بعد با قلمو سطح و شکم مرغ را با سس آبلیمو بپوشانید. این کار را چند مرتبه تکرار کنید تا رنگ و بوی مرغ کاملاً عوض شود.

مرغ مزه دار شده را ۱۰ دقیقه داخل یخچال بگذارید و در این مدت چندین مرتبه از سس آبلیمو روی تمام سطح مرغ و داخل شکم آن بریزید.

رز تهیه مرغ بریان در فر

گوجه را به دو نیم تقسیم کنید و فلفل دلمه ای و سیر را به قطعات درشت خرد کنید و در داخل شکم مرغ قرار دهید. دو ران مرغ را از قسمت پایین پایش روی هم قرار داده و بهتر است که ببنیدید.

دوباره مقداری از سس آبلیمو روی تمام سطح مرغ بریزید و مرغ را به سیخ جوجه گردان دستگاه فر بکشید و داحخل محل مخصوص قرار دهید.

شعله گریل را روشن کنید و سیخ را در حالت گردان تنظیم کنید.
هر ۱۵ دقیقه یکبار، با قلموی آشپزخانه سطح روی مرغ را با مخلوط کره ذوب شده و ۱ قاشق غذا خوری زعفران دم شده پوشش دهید تا هم خشک نشود و هم کاملاً طعم دار و ترد شود.

مدت پخت مرغ در فر ۳ ساعت می باشد.
منبع : تبیان

Related posts

پاسخ دهید