مهمترین مطالب سایت

فیلم های یو توب بوسیله گوگل زیر نویس دار میشود

گوگل اکثر فیلم‌های موجود در  سایت یو تیوب را زیرنویس‌دار می‌کند. به گزارش  خبرگزاری فارنت و به نقل از روزنامه انگلیسی دیلی‌تلگراف وب‌سایت به اشتراک‌گذاری فیلم‌های ویدیوئی  یا همان یوتیوب اعلام کرد که تمام فیلم‌های ویدیوئی بارگذاری شده در این سایت به صورت خودکار دارای زیرنویس خواهند شد و از امروز تمامی کاربران سایت یوتوب  می‌توانند از فیلم‌های موجود در این وب سایت با قابلیت “زیرنویس خودکار” استفاده کنند. البته این قابلیت اکنون تنها در مورد فیلم‌های به زبان  انگلیسی در این سایت فعال شده و  سایت گوگل با اعلام اینکه هنوز نرم‌افزار این قابلیت  کامل و تکمیل نشده است و راه درازی در پیش دارد قول داده که به زودی این قابلیت را برای چندین زبان دیگر نیز در  سایت یوتیوب فراهم کند.

با اضافه شدن این نرم افزار به سایت یو توب کاربران همچنین قادرند  فیلم‌های خود را نیز با زیرنویس‌هایی به زبان‌های دیگر به اشتراک بگذارند.
شرکت گوگل اعلام کرده  که در این قابلیت که با نام” زیرنویس خودکار”  (Auto-Captioning) معرفی شده از الگوریتم‌های مختلفی و پیشرفته ای بهره برده است که بر اساس آن متوجه می‌شود که در فیلم به چه زبانی صحبت می‌شود و هنگامی که این قابلیت  بوسیله کابر درخواست شود آنچه که در فیلم عنوان می‌شود مانند یک زیرنویس در زیر فیلم نمایان می‌شود.

Youtube-captions

یو تیوب قبل از این نیز از این قابلیت در قسمت “جستجوی صوتی” خود بهره برده بود و قابلیت زیرنویس را  تنها بر روی قسمت کوچکی از فیلم‌های این سایت ویدیوئی که توسط تعدادی از کاربران یوتیوب  بارگذاری شده بود، قرار داشت.
شرکت گوگل همچنین گفته که بهره‌برداری کامل از این فن آوری برای کل فیلم‌های موجود در یوتیوب زمان  بر خواهد بود و یوتیوب نیز از کاربران خود برای تکمیل هرچه سریعتر این روند و بهره‌گیری تمام فیلم‌های موجود از این قابلیت درخواست کمک و یاری کرده است.
یوتیوب از کاربران خود خواسته است که در هنگام دیدن فیلم های موجود با فشردن کلید درخواست ترجمه که در کنار هر کلیپ ویدیوئی در سایت  یو تیوبگذاشته شده است به این سایت در اولویت‌بندی برای زیرنویس‌دار کردن فیلم‌های موجود کمک کنند.

Related posts

پاسخ دهید