مهمترین مطالب سایت

دانلود بازی هواپیمای آتاری river raid for atari

این هم بازی هواپیمای اتاری برای علاقه مندان بازیهای قدیمی که همچنان بازی های قدیمی رو دوست دارند و با وجود این همه بازیهای رنگارنگ و پیشرفته هنوز هم بدنبال آن صفحه چند رنگ و صدای هواپیما ی اتاری روی صفحه مونیتور  هستند . river raid  یا بازی هواپیمای اتاری یکی از بازهای بسیار محبوب در ۲۰ سال اخیر بود که بوسیله دستگاهای آتاری میکرو و سگا بازی میشد و بسیار مهیج و جالب بود

اجرای بازی هواپیمای آتاری در کامپیوتر

 بازی خاطره انگیزی که هنوز هم قدیمی تر ها اونو دوست دارند و اگر فرصتی پیدا کنند بدشان نمیآید که کامپیوتر را از دست بچه های خود گرفته و دقایقی را با آن بازی کرده و خاطره دوران جوانی را زنده کنند.
کلا بازیهای از این قبیل و همچنین دستگاههایی که این بازهای را اجرا میکدند بسیار قدیمی و البته نسبت به کامپیوترهای امروز مبتدی و پیش و پا افتاده بودند.
دستگاههای مثل آتاری فقط چند بازی محدود را اجرا میکردند و بازیهای جدید را با استفاده از کاتریج هایی که مثل خشاب وارد دستگاه میشد ابتدا در حافظه خود لود کرده و سپس اجرا میکردند.
البته همان دستگاهها و تکنولوژی که داشتند مبانی تکنولوژی و ساخت کامپیوترهای امروز را تشکیل میدادند.
در انزمانها تازه کامپیوترهای کومودر با صفحه سیاه داس به بازار امده بود که بعضی از انها نیز با رم بسیار پایین توانیی اجرای این بازیها را داشتند.
البته باید بازی بوسیله فلاپی روی انها ریخته میشد.
اما الان وضع بصورت دیگری است و هرگونه بازی و فایل و برنامه های عجیب و غریب روی کامپیوترهای فوق مدرن و لپ تاپ ها بسرعت اجرا شده و با گرافیک زیبا و باور نکردنی روزبروز به واقعیت و تصویر طبیعی نزدیکتر میشوند.
بازهای امروزی بقدری طبیعی هستند که شاید بعضی از انها را به نظر یک فیلم سینمایی میآید و کمتر کسی فکر میکند که این یک بازی است.
البته پایه و الفبای این تکنولوژی امروزی همان کومودورها و اتاریهای قدیمی و اولیه هستند.
پس اگر طرفدار بازیهای قدیمی هستید و یا میخواهید بدانید بازهای قدیمی چگونه بودند بهتر است بازی هواپیمای اتاری را در روی کامپیوتر خود نصب کرده و سپس قضاوت کنید.
 

دانلود هواپیمای اتاری قدیمی برای کامپیوتر

فایل اصلی را بعد از عکسها و در پایین صفحه دانلود کنید

آموزش اجرای بازی:
ابتدا فایل بازی و نرم افزار آن را دانلود و سپس آن از حالت فشرده شده (Zip) خارج کنید.

 بعد از اینکار پوشه ی River Raid for Atari را به مسیر C:\Program Files انتقال دهید. حال وارد پوشه شده و بر روی آیکون نرم افزار که با نام Stella 2.7.7 می باشد کلیک کنید تا اجرا شود در اینصورت مانند تصویر زیر صفحه ی نرم افزار نمایان خواهد شد.

البته اگر ویندوز شما بجز روی c بود باید از قسمت option نرم افزار آنرا تنظیم کنید

دقت کنید  وقتی کل فایل از زیپ درآمده را به داخل program file منتقل کردید روی پوشه کلیک کرده و سپس روی فایل Stella.ex کلیک کنید تا صفحه زیر ظاهر شودروی فایل 
  

دانلود بازی هواپیمای آتاری

این نرم افزار بصورت دیفالت بر روی درایو c طراحی شده و کسانی ویندوز آنها روی درایو c میباشد مشکلی ندارند و فایلهای آنها نمایش داده میشود

اما اگر ویندوز شما روی درایوی بجز c است باید به قسمت option در همین صفحه بروید و در باکس بالا نام درایو را عوض کنید مثل شکل زیر:

 

دانلود بازی هواپیمای آتاری

با کلیک بر روی این گزینه شما وارد پوشه ی Program Files می شوید که در اینصورت لیست پوشه های موجود در آن را مشاهده خواهید کرد.

 شما می بایست مانند تصویر زیر بر روی گزینه ی River Raid for Atari (نوار سبز رنگ) کلیک کنید که در واقع این گزینه همان پوشه ی River Raid for Atari است که چند لحظه پیش در همین جا کپی کردید.
 

دانلود بازی هواپیمای آتاری

با کلیک بر روی این گزینه شما وارد پوشه ی

 River Raid for Atari می شوید که در اینصورت مانند تصویر زیر فایل نرم افزار را به همراه پوشه ی Game و چند فایل دیگر را مشاهده خواهید کرد که می بایست مانند تصویر زیر بر روی گزینه ی Game (نوار سبز رنگ)  کلیک کنید تا وارد آن شوید

 

دانلود بازی هواپیمای آتاری

پس از کلیک بر روی این گزینه و ورود به پوشه ی  Game مانند تصویر زیر بر روی فایل River Raid 1982 (نوار سبز رنگ) که در واقع همان فایل بازی است کلیک کنید تا اجرا شود.

دقت کنید روی هر کدام از فایلهای river raid که کلیک کنید باید بازی اجرا شود

دانلود بازی هواپیمای آتاری

راهنمایی:
برای شروی بازی از کلید F2 ، برای شلیک هواپیما از کلید Spase ، برای کم کردن و یا زیاد  کردن سرعت و تغییر جهت هواپیما از کلیدهای جهت نمای کیبورد استفاده نمایید.
علاوه بر این شما می توانید با اتصال دسته های کامپیوتر به پورت USB بازی را به جای کیبورد با دسته نیز انجام دهید کنید.

برای دانلود نرم افزار هواپیمای آتاری کلیک کنید
دانلود بازی هواپیمای آتاری برای اجرا در کامپیوتر با حجم ۱٫۵۶ مگابایت
 download

 نسخه بالا درست شبیه به نسخه اصلی تحت داس بازی مذکور است

بنابراین نسخه جدید تحت ویندوز که  تقریبا همان بازی است ولی از نوع جدید برای دانلود ارائه میدهیم تا کسانیکه دوست دارند استفاده کنند.

دانلود بازی هواپیمای آتاری نسخه  جدید و تحت ویندوز

دانلود نسخه تحت ویندوز با حجم ۲٫۱۶ مگابایت

downloa driver raid for windows 

 

Related posts

پاسخ دهید