دانلود نرم افزار, كامپيوتر,موبايل,موزيك , تلفن همراه, آنتي ويروس ,ريتم و استايل, كسب درآمد

اين هم بازي هواپيماي اتاري براي علاقه مندان بازيهاي قديمي كه همچنان بازي هاي قديمي رو دوست دارند و با وجود اين همه بازيهاي رنگارنگ و پيشرفته هنوز هم بدنبال آن صفحه چند رنگ و صداي هواپيما ي اتاري روي صفحه مونيتور  هستند . river raid  يا بازي هواپيماي اتاري يكي از بازهاي بسيار محبوب در 20 سال اخير بود كه بوسيله دستگاهاي آتاري ميكرو و سگا بازي ميشد و بسيار مهيج و جالب بود

اجراي بازي هواپيماي آتاري در كامپيوتر

 بازي خاطره انگيزي كه هنوز هم قديمي تر ها اونو دوست دارند و اگر فرصتي پيدا كنند بدشان نميآيد كه كامپيوتر را از دست بچه هاي خود گرفته و دقايقي را با آن بازي كرده و خاطره دوران جواني را زنده كنند.
كلا بازيهاي از اين قبيل و همچنين دستگاههايي كه اين بازهاي را اجرا ميكدند بسيار قديمي و البته نسبت به كامپيوترهاي امروز مبتدي و پيش و پا افتاده بودند.
دستگاههاي مثل آتاري فقط چند بازي محدود را اجرا ميكردند و بازيهاي جديد را با استفاده از كاتريج هايي كه مثل خشاب وارد دستگاه ميشد ابتدا در حافظه خود لود كرده و سپس اجرا ميكردند.
البته همان دستگاهها و تكنولوژي كه داشتند مباني تكنولوژي و ساخت كامپيوترهاي امروز را تشكيل ميدادند.
در انزمانها تازه كامپيوترهاي كومودر با صفحه سياه داس به بازار امده بود كه بعضي از انها نيز با رم بسيار پايين توانيي اجراي اين بازيها را داشتند.
البته بايد بازي بوسيله فلاپي روي انها ريخته ميشد.
اما الان وضع بصورت ديگري است و هرگونه بازي و فايل و برنامه هاي عجيب و غريب روي كامپيوترهاي فوق مدرن و لپ تاپ ها بسرعت اجرا شده و با گرافيك زيبا و باور نكردني روزبروز به واقعيت و تصوير طبيعي نزديكتر ميشوند.
بازهاي امروزي بقدري طبيعي هستند كه شايد بعضي از انها را به نظر يك فيلم سينمايي ميآيد و كمتر كسي فكر ميكند كه اين يك بازي است.
البته پايه و الفباي اين تكنولوژي امروزي همان كومودورها و اتاريهاي قديمي و اوليه هستند.
پس اگر طرفدار بازيهاي قديمي هستيد و يا ميخواهيد بدانيد بازهاي قديمي چگونه بودند بهتر است بازي هواپيماي اتاري را در روي كامپيوتر خود نصب كرده و سپس قضاوت كنيد.
 

دانلود هواپيماي اتاري قديمي براي كامپيوتر

فایل اصلی را بعد از عکسها و در پایین صفحه دانلود کنید

آموزش اجرای بازی:
ابتدا فایل بازی و نرم افزار آن را دانلود و سپس آن از حالت فشرده شده (Zip) خارج کنید.

 بعد از اینکار پوشه ی River Raid for Atari را به مسیر C:\Program Files انتقال دهید. حال وارد پوشه شده و بر روی آیکون نرم افزار که با نام Stella 2.7.7 می باشد کلیک کنید تا اجرا شود در اینصورت مانند تصویر زیر صفحه ی نرم افزار نمایان خواهد شد.

البته اگر ویندوز شما بجز روی c بود باید از قسمت option نرم افزار آنرا تنظیم کنید

دقت کنید  وقتی کل فایل از زیپ درآمده را به داخل program file منتقل کردید روی پوشه کلیک کرده و سپس روی فایل Stella.ex کلیک کنید تا صفحه زیر ظاهر شودروی فایل 
  

دانلود بازي هواپيماي آتاري


این نرم افزار بصورت دیفالت بر روی درایو c طراحی شده و کسانی ویندوز آنها روی درایو c میباشد مشکلی ندارند و فایلهای آنها نمایش داده میشود

اما اگر ویندوز شما روی درایوی بجز c است باید به قسمت option در همین صفحه بروید و در باکس بالا نام درایو را عوض کنید مثل شکل زیر:

 

دانلود بازي هواپيماي آتاري

با کلیک بر روی این گزینه شما وارد پوشه ی Program Files می شوید که در اینصورت لیست پوشه های موجود در آن را مشاهده خواهید کرد.

 شما می بایست مانند تصویر زیر بر روی گزینه ی River Raid for Atari (نوار سبز رنگ) کلیک کنید که در واقع این گزینه همان پوشه ی River Raid for Atari است که چند لحظه پیش در همین جا کپی کردید.
 

دانلود بازي هواپيماي آتاري

با کلیک بر روی این گزینه شما وارد پوشه ی

 River Raid for Atari می شوید که در اینصورت مانند تصویر زیر فایل نرم افزار را به همراه پوشه ی Game و چند فایل دیگر را مشاهده خواهید کرد که می بایست مانند تصویر زیر بر روی گزینه ی Game (نوار سبز رنگ)  کلیک کنید تا وارد آن شوید

 

دانلود بازي هواپيماي آتاري

پس از کلیک بر روی این گزینه و ورود به پوشه ی  Game مانند تصویر زیر بر روی فایل River Raid 1982 (نوار سبز رنگ) که در واقع همان فایل بازی است کلیک کنید تا اجرا شود.

دقت کنید روی هر کدام از فایلهای river raid که کلیک کنید باید بازی اجرا شود

دانلود بازي هواپيماي آتاري

راهنمایی:
برای شروی بازی از کلید F2 ، برای شلیک هواپیما از کلید Spase ، برای کم کردن و یا زیاد  کردن سرعت و تغییر جهت هواپیما از کلیدهای جهت نمای کیبورد استفاده نمایید.
علاوه بر این شما می توانید با اتصال دسته های کامپیوتر به پورت USB بازی را به جای کیبورد با دسته نیز انجام دهید کنید.

برای دانلود نرم افزار هواپیمای آتاری کلیک کنید
دانلود بازی هواپیمای آتاری برای اجرا در کامپیوتر با حجم 1.56 مگابایت
 download

 نسخه بالا درست شبیه به نسخه اصلی تحت داس بازی مذکور است

بنابراین نسخه جدید تحت ویندوز که  تقریبا همان بازی است ولی از نوع جدید برای دانلود ارائه میدهیم تا کسانیکه دوست دارند استفاده کنند.

دانلود بازی هواپیمای آتاری نسخه  جدید و تحت ویندوز

دانلود نسخه تحت ویندوز با حجم 2.16 مگابایت

downloa driver raid for windows 

 


نظر خواه
ارسال نظر
یادآوری
 
نظر:

لطفا فقط نظرات مربوط به مطالب را بنويسيد.