دانلود نرم افزار, كامپيوتر,موبايل,موزيك , تلفن همراه, آنتي ويروس ,ريتم و استايل, كسب درآمد
گرفتن عضلات پا در هنگام خواب اغلب به دلیل عکس العمل (reflex) بیش از حد عضلات است. وقتی شما در خواب جابجا شده و تکان می خورید، ماهیچه های ساق پایتان جمع شده و تاندون ها کشیده می شوند. این عمل، باعث تحریک گیرنده های عصبی موجود در تاندون ها شده و با فرستادن پیام های عصبی به نخاع، منقبض شدن عضلات را اعلام می کنند و به همین دلیل شما احساس میکنید پاهایتان سخت گرفته و درست مثل یک چوب خشک شده است
علت گرفتگی عضللات اما این گرفتگی حالت بسیار بدی دارد و در هنگام خواب و درست وقتی که بدن در حال استراحت است بسیار دردناک است و شخص حس میکند که پایش را در اختیار ندارد و یا مثل اینکه پایش زیر یک وزنه بزرگ گیر کرده است.
این حالت برای اکثر اشخای که معمولا سابقه بیماری خاصی هم داشته باشد مثلا از قبیل سیگاری بودن و داشتن فشار خون و داشتن چربی خون بالا بعضی مواقع رخ میدهد.
اما بای حل این مشکل چکار باید کرد:
- انجام ورزش مخصوص پا که باعث کشیدگی ساق پا شوند. در این ورزش، فرد روی شکم دراز کشیده و کف دستها را بر روی زمین گذاشته و با بالا و پایین آوردن دست ها ، شکم را به زمین نزدیک و دور می کند.( مطابق تصویر پایین )
۲- استفاده از تشک گرماده به مدت ۱۰ دقیقه قبل از خواب که باعث گرم شدن پا شود.
تنها داروی موثر برروی گرفتگی شبانه عضلات، " کوئی نین" است ولیFDA اعلام کرده است هیچ یک از داروهای تجویز شده برای گرفتگی عضلات، سالم و موثر نیستندنظر خواه
ارسال نظر
یادآوری
 
نظر:

لطفا فقط نظرات مربوط به مطالب را بنويسيد.