دانلود نرم افزار, كامپيوتر,موبايل,موزيك , تلفن همراه, آنتي ويروس ,ريتم و استايل, كسب درآمد

سامانه درخواست فرآورده های نفتی , وسايت tejaratasan.irيكي از راهكارهايي كه دولت براي جلوگيري از مشكلات دريافت خريد و فروش فرآورده هاي مواد نفتي بكار برده است ايجاد سامانه اينترنتي تجارت آسان است.افراد حقيقي و حقوقي كه هرگونه سوخت و مودا نفتي نياز دارند براي تهيه ان بايد به سامانه تجارت آسان و به آدرس tejaratasan.ir مراجعه نمايند.پايگاه اينترنتي تجارت آسان هدف از ايجاد اين سامانه را به شرح زير اعلام نموده است:
1- عدم مراجعه مشتری به سازمانهای متولی و شرکت ملی پخش فرآورده هاي نفتي ايران جهت درخواست سهمیه.
2- کاهش ترافیک شهری و مصرف سوخت وسایل نقلیه به دلیل عدم نياز به مراجعه حضوری توسط ارباب رجوع .
3- کاهش مصرف لوازم اداری در سازمانهای متولی و شرکت ملی پخش فرآورده هاي نفتي ايران.
4- عدم نیاز به مراجعه حضوری توسط مشتری جهت پیگیری تقاضا.

5- مشاهده کل سوابق درخواست و دریافت سهمیه مشتری به صورت متمرکز در سامانه.
6- سهولت دسترسی به اطلاعات مشتری در سازمان های متولی و شرکت ملی پخش فرآورده هاي نفتي ايران.
7-  امکان ارجاع تقاضا بین سازمان های متولی و شرکت ملی پخش فرآورده هاي نفتي ايران در سامانه و مشاهده وضعیت تقاضا  توسط  مشتری.
8- دریافت گزارشات متعدد از سامانه جهت اتخاذ تصمیمات مدیریتی
ثبت نام در سامانه  تجارت آسان در2 مرحله انجام ميگيرد
راهنماي نحوه ثبت نام
جهت ارسال تقاضا (درخواست  سهميه به منظور دریافت فرآورده) اگر پيش از این در سامانه درخواست فرآورده هاي نفتي ثبت نام  نكرده ايد، بايد ابتدا ثبت نام كنيد.
براي ثبت نام درسامانه درخواست فرآورده هاي نفتي بايد از آدرس http://www.tejaratasan.ir  وارد سامانه شويد.


بعضي از اشخاص به اشتباه فقط در يك مرحله ثبت نام ميكنند و سپس دچار مشكل ميشوند و ممكن است درخواست انها بررسي نشوند .پس حتما بايد هر دو مرحله ثبت نام انجام پذيرد و بعد بايد ايجاد درخواست كنيد.
پس بطور خلاصه ابتدا بايد بصورت زير عمل كنيد:
بعد از مراجعه به سايت تجارت آسان يعني آدرس http://www.tejaratasan.ir/ به بند 2 كه نوشته شده ::
چنانچه قبلا در سامانه ثبت نام نکرده ايد، ابتدا برای ثبت نام اقدام نمایید


افراد حقيقي بايد از دکمه  " ثبت نام شخص حقيقي" و شركت ها ، موسسات ، سازمان ها و ... بايد از دکمه       " ثبت نام شخص حقوقي"  استفاده نمایند.
و در صفحه اي كه باز ميشود كليه مشخصات شناسنامه اي و محل سكونت از شما خواسته ميشود.در ضمن فراموش نكنيد اگر خودتان داريد بوسيله كامپيوتر ثبت نام ميكنيد حتما ابتدا از كارت ملي خود يك عكس اسكن كنيد و اماده داشته باشيد  تا در زمان مورد لزوم آنرا وارد كنيد مواظب باشيد حجم عكس اسكن شده نبايد بيشتر از 50 كيلوبايت باشد
مراجعه نموده و اگر يك شخص عادي هستيد و براي كار و يا كارخانه و محل كار نميخواهيد ثبت نام كنيد روي كليد  اولي يعني شخص حقيقي كليك كنيد ولي اگر سوخت را براي شركت كارخانه دفتر و غيره ميخواهيد روي كليد دومي يعني  اشخاص حقوقي كليك كنيد:
.
هركدام از اين دو گروه با تکمیل  فرم مربوط به خود و انتخاب دکمۀ " ثبت مشخصات " نام كاربري و كلمه عبورخود را دريافت كنند .

نام كاربري و كلمه عبور خود را كه از سامانه اخذ می نمائید با دقت نگهداري فرمائيد. زيرا در زمان ورود به سامانه، براي درخواست  مجدد فرآورده و يا  پيگيري درخواست هاي قبلي به آن نياز خواهيد داشت .

٭ توجه داشته باشيد كه در صورت ورود اطلاعات نادرست  به سامانه ، تقاضای شما عودت خواهد شد.ضمن اینکه ممکن است ، مورد پیگرد قانونی قرار بگیرید.
در پاين يك كد رهگيري و يك كلمه عبور به شما داده ميشود.

راهنماي نحوه ورود به سيستم
براي ورود به سامانه درخواست فرآورده هاي نفتي مي بايست از طريق آدرس اینترنتی  http://www.tejaratasan.ir  وارد سامانه شده و سپس نام کاربري و کلمه عبوري را که قبلا از سامانه دريافت کرده ايد را وارد نماييد.


پس از ورود اطلاعات مربوط به نام كاربري ، رمز عبور و كد امنيتي،  وارد  صفحه   اصلي  كاربري  خود  ميشويد.
٭ در صفحه اصلي كاربري ، شما قادرخواهید بود از طریق  منوي ويرايش مشخصات ؛ اطلاعات مربوط به حساب كاربري خود را ويرايش كنيد. البته این امکان تا زماني كه هيچ یک از درخواست هاي شما بررسي نشده باشند، وجود دارد. درغیر این صورت پيام خطايی دریافت خواهید نمود.
٭ همچنين در این صفحه  تغيير كلمه عبور به صورت دوره اي و يا در هنگام نياز، امکان پذیر می باشد.
 
بعد از اين مرحله حالا به قسمت دوم برويد و روي لينك محل ثبت نام كالابرگ هاي نفت سفيد و گاز مايع كليد كنيد.
ثبت درخواست جديد
مرحله اول:   تكميل فرم درخواست
در صفحه اصلي با انتخاب گزینه "ثبت درخواست جديد"  فرم مربوطه را مشاهده نموده و پس از تكميل موارد درخواستی ، آن را ثبت كنيد.

منظور از خوراك: فرآورده هايي است كه در برخي فعاليت ها به عنوان مواد اوليه جهت توليد فرآورده هاي ديگر مورد استفاده قرار مي گيرد. به عنوان مثال ازنفتکوره براي توليد ايزوگام و ...
منظور از سوخت: فرآورده هايي مي باشد كه به منظور مصارف گرمايشي و سوخت مصرفي دستگاهها و ماشين آلات استفاده مي شود.
منظور از ذخيره: اين است كه در برخي از فعاليت ها مشتریان بايد هميشه مقداري فرآورده به عنوان ذخيره در مخزن موجود داشته باشند تا در صورت عدم دریافت به موقع سهمیه ، با مجوز شرکت ملی پخش فرآورده هاي نفتي ايران آن را مصرف نمایند مشتریانی از قبیل :   مرغداري ها  و پرورش ماهي ها و گلخانه هاو ...
منظور از باقيمانده: مقدار فرآورده ای است كه از سهمیه پیشین هنوز مصرف نشده و در محل مصرف موجود مي باشد.

مرحله دوم:  ارسال مدارك
براساس نوع كاربرد فرآورده درخواستي،  مدارک مورد نیاز زیر بايد اسکن و ارسال گردد:

براي اطلاعات بيشتر به سامانه تجارت  آسان مراجعه كنيد::
http://www.tejaratasan.ir/


نظر خواه
ارسال نظر
یادآوری
 
نظر:

لطفا فقط نظرات مربوط به مطالب را بنويسيد.