مهمترین مطالب سایت

سامانه درخواست فرآورده های نفتی , وسایت tejaratasan.ir

سامانه درخواست فرآورده های نفتی , وسایت tejaratasan.irیکی از راهکارهایی که دولت برای جلوگیری از مشکلات دریافت خرید و فروش فرآورده های مواد نفتی بکار برده است ایجاد سامانه اینترنتی تجارت آسان است.افراد حقیقی و حقوقی که هرگونه سوخت و مودا نفتی نیاز دارند برای تهیه ان باید به سامانه تجارت آسان و به آدرس tejaratasan.ir مراجعه نمایند.پایگاه اینترنتی تجارت آسان هدف از ایجاد این سامانه را به شرح زیر اعلام نموده است:
۱- عدم مراجعه مشتری به سازمانهای متولی و شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران جهت درخواست سهمیه.
۲- کاهش ترافیک شهری و مصرف سوخت وسایل نقلیه به دلیل عدم نیاز به مراجعه حضوری توسط ارباب رجوع .
۳- کاهش مصرف لوازم اداری در سازمانهای متولی و شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران.
۴- عدم نیاز به مراجعه حضوری توسط مشتری جهت پیگیری تقاضا.


۵- مشاهده کل سوابق درخواست و دریافت سهمیه مشتری به صورت متمرکز در سامانه.
۶- سهولت دسترسی به اطلاعات مشتری در سازمان های متولی و شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران.
۷-  امکان ارجاع تقاضا بین سازمان های متولی و شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران در سامانه و مشاهده وضعیت تقاضا  توسط  مشتری.
۸- دریافت گزارشات متعدد از سامانه جهت اتخاذ تصمیمات مدیریتی
ثبت نام در سامانه  تجارت آسان در۲ مرحله انجام میگیرد
راهنمای نحوه ثبت نام
جهت ارسال تقاضا (درخواست  سهمیه به منظور دریافت فرآورده) اگر پیش از این در سامانه درخواست فرآورده های نفتی ثبت نام  نکرده اید، باید ابتدا ثبت نام کنید.
برای ثبت نام درسامانه درخواست فرآورده های نفتی باید از آدرس http://www.tejaratasan.ir  وارد سامانه شوید.

بعضی از اشخاص به اشتباه فقط در یک مرحله ثبت نام میکنند و سپس دچار مشکل میشوند و ممکن است درخواست انها بررسی نشوند .پس حتما باید هر دو مرحله ثبت نام انجام پذیرد و بعد باید ایجاد درخواست کنید.
پس بطور خلاصه ابتدا باید بصورت زیر عمل کنید:
بعد از مراجعه به سایت تجارت آسان یعنی آدرس http://www.tejaratasan.ir/ به بند ۲ که نوشته شده ::
چنانچه قبلا در سامانه ثبت نام نکرده اید، ابتدا برای ثبت نام اقدام نمایید

افراد حقیقی باید از دکمه  ” ثبت نام شخص حقیقی” و شرکت ها ، موسسات ، سازمان ها و … باید از دکمه       ” ثبت نام شخص حقوقی”  استفاده نمایند.
و در صفحه ای که باز میشود کلیه مشخصات شناسنامه ای و محل سکونت از شما خواسته میشود.در ضمن فراموش نکنید اگر خودتان دارید بوسیله کامپیوتر ثبت نام میکنید حتما ابتدا از کارت ملی خود یک عکس اسکن کنید و اماده داشته باشید  تا در زمان مورد لزوم آنرا وارد کنید مواظب باشید حجم عکس اسکن شده نباید بیشتر از ۵۰ کیلوبایت باشد
مراجعه نموده و اگر یک شخص عادی هستید و برای کار و یا کارخانه و محل کار نمیخواهید ثبت نام کنید روی کلید  اولی یعنی شخص حقیقی کلیک کنید ولی اگر سوخت را برای شرکت کارخانه دفتر و غیره میخواهید روی کلید دومی یعنی  اشخاص حقوقی کلیک کنید:
.
هرکدام از این دو گروه با تکمیل  فرم مربوط به خود و انتخاب دکمۀ ” ثبت مشخصات ” نام کاربری و کلمه عبورخود را دریافت کنند .

نام کاربری و کلمه عبور خود را که از سامانه اخذ می نمائید با دقت نگهداری فرمائید. زیرا در زمان ورود به سامانه، برای درخواست  مجدد فرآورده و یا  پیگیری درخواست های قبلی به آن نیاز خواهید داشت .

٭ توجه داشته باشید که در صورت ورود اطلاعات نادرست  به سامانه ، تقاضای شما عودت خواهد شد.ضمن اینکه ممکن است ، مورد پیگرد قانونی قرار بگیرید.
در پاین یک کد رهگیری و یک کلمه عبور به شما داده میشود.

راهنمای نحوه ورود به سیستم
برای ورود به سامانه درخواست فرآورده های نفتی می بایست از طریق آدرس اینترنتی  http://www.tejaratasan.ir  وارد سامانه شده و سپس نام کاربری و کلمه عبوری را که قبلا از سامانه دریافت کرده اید را وارد نمایید.

پس از ورود اطلاعات مربوط به نام کاربری ، رمز عبور و کد امنیتی،  وارد  صفحه   اصلی  کاربری  خود  میشوید.
٭ در صفحه اصلی کاربری ، شما قادرخواهید بود از طریق  منوی ویرایش مشخصات ؛ اطلاعات مربوط به حساب کاربری خود را ویرایش کنید. البته این امکان تا زمانی که هیچ یک از درخواست های شما بررسی نشده باشند، وجود دارد. درغیر این صورت پیام خطایی دریافت خواهید نمود.
٭ همچنین در این صفحه  تغییر کلمه عبور به صورت دوره ای و یا در هنگام نیاز، امکان پذیر می باشد.
 
بعد از این مرحله حالا به قسمت دوم بروید و روی لینک محل ثبت نام کالابرگ های نفت سفید و گاز مایع کلید کنید.
ثبت درخواست جدید
مرحله اول:   تکمیل فرم درخواست
در صفحه اصلی با انتخاب گزینه “ثبت درخواست جدید”  فرم مربوطه را مشاهده نموده و پس از تکمیل موارد درخواستی ، آن را ثبت کنید.

منظور از خوراک: فرآورده هایی است که در برخی فعالیت ها به عنوان مواد اولیه جهت تولید فرآورده های دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. به عنوان مثال ازنفتکوره برای تولید ایزوگام و …
منظور از سوخت: فرآورده هایی می باشد که به منظور مصارف گرمایشی و سوخت مصرفی دستگاهها و ماشین آلات استفاده می شود.
منظور از ذخیره: این است که در برخی از فعالیت ها مشتریان باید همیشه مقداری فرآورده به عنوان ذخیره در مخزن موجود داشته باشند تا در صورت عدم دریافت به موقع سهمیه ، با مجوز شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران آن را مصرف نمایند مشتریانی از قبیل :   مرغداری ها  و پرورش ماهی ها و گلخانه هاو …
منظور از باقیمانده: مقدار فرآورده ای است که از سهمیه پیشین هنوز مصرف نشده و در محل مصرف موجود می باشد.

مرحله دوم:  ارسال مدارک
براساس نوع کاربرد فرآورده درخواستی،  مدارک مورد نیاز زیر باید اسکن و ارسال گردد:

برای اطلاعات بیشتر به سامانه تجارت  آسان مراجعه کنید::
http://www.tejaratasan.ir/

Related posts

پاسخ دهید